Strona główna/Aktualności/Spotkanie autorskie z Panią Magdaleną Zarębską

Spotkanie autorskie z Panią Magdaleną Zarębską

10 Maja 2023
Spotkanie autorskie z Panią Magdaleną Zarębską

9 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek do naszej szkoły zawitał gość specjalny - Pani Magdalena Zarębska, pisarka związana ze Śląskiem, pisząca dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W spotkaniu wzięli udział najmłodsi uczniowie  naszej szkoły oraz gościnnie ich koledzy z Krostoszowic. Pani Magdalena była naszym gościem dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Godowie. Na początku uczniowie poznali tajniki pracy pisarza oraz znaczenie czytelnictwa, dowiedzieli się również, ile osób jest potrzebnych od momentu powstania książki w głowie autora do jej przeczytania przez czytelnika. Później gość przeczytał fragment swojej książki „Kraina Nieczytania”. Następnie w formie zabawy dzieci miały za zadanie uruchomić swoją wyobraźnię. Oczywiście nie zabrakło czasu na pytania do autorki. A na koniec uczniowie mogli zakupić książeczki z autografem pisarki. Spotkanie było bardzo ciekawe, zachęcające do spojrzenia na świat w inny ciekawy sposób i na pewno rozbudziło u niektórych  miłość do książek.

Dziękujemy Bibliotece Gminnej za współpracę.

I.Brudny