Corocznie 27 marca obchodzone jest Międzynarodowe Święto Teatru. Aby uczcić taki dzień i uprzyjemnić ostatnie chwile przed przerwą świąteczną, klasy 3a i 3b wyjechały na przedstawienie teatralne "Królowa Śniegu", które zostało wystawione w Wodzisławskim Centrum Kultury przez Teatr "Szydło".

Był to wyjątkowy, wzruszający i świetnie przygotowany spektakl. Aktorzy przedstawili nam przepiękną baśń o sile miłości, odwadze i drodze, jaką trzeba przebyć, chcąc walczyć o miłość. Reżyserką i scenarzystką była Dorota Krawczyk, a wśród aktorów występujących w obsadzie pojawiły dwie aktorki, Hanna i Sandra, które są starszymi siostrami naszych uczennic z klas trzecich.

Po spektaklu odbyły się krótkie warsztaty teatralne dla dzieci, w których wzięli też udział uczniowie naszej szkoły, a potem był czas na słodki poczęstunek.

Gromkie brawa oraz rozmowy po spektaklu pokazały, że z pewnością była to cenna lekcja dla młodych ludzi, która sporo ich nauczyła i wywołała wiele pozytywnych odczuć.
Aneta Witek, Anna Laskowska