Strona główna/O Szkole/Projekty/Szkoła kompetencji i indywidualizacji nauczania

Szkoła kompetencji i indywidualizacji nauczania

Loga do projektu

Szkoła kompetencji i indywidualizacji nauczania - edukacja włączająca w SP Skrzyszów

Cel projektu:
Projekt skierowany jest do grupy docelowej zamieszkującej obszar woj. śląskiego, tj. 64 uczniów z SPE (29K;35M) SP w Skrzyszowie oraz 6 nauczycieli.
Okres realizacji: 01.07.2024 do 30.06.2026 (lipiec 2024 - rekrutacja i zakupy).
Celem projektu jest wsparcie uczniów w postaci zajęć umożliwiających wszechstronny rozwój i naukę zgodnie z potrzebami i umiejętnościami wraz ze wsparciem w pokonywaniu trudności. Stanowi ono odpowiedź na zdiagnozowane potrzeby uczniów i nauczycieli, obejmujące następujące zadania:
1. zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej,
2. zajęcia terapeutyczne,
3. zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla uczniów,
4. zajęcia rozwijające uzdolnienia uczniów - kompetencje kluczowe,
5. podnoszenie kwalifikacji, umiejętności i kompetencji kadry pedagogicznej.
Zakłada się też wsparcie w postaci szkoleń dla nauczycieli z obszaru tematycznego dotyczącego przemocy w szkole i przemocy rówieśniczej. Oprócz tego zaplanowano także wsparcie dla nauczycieli w postaci szkoleń dotyczących przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy, z Karty Praw Podstawowych i Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.
Planowane efekty:
Łącznie w projekcie zaplanowano 1150 godzin zajęć dla 25 grup. W ramach projektu zostanie wyposażony pokój treningowy dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także zostanie zakupione niezbędne doposażenie sal dydaktycznych dla dzieci autystycznych. Ponadto doposażony zostanie gabinet pedagoga oraz dokonany zostanie zakup pomocy dydaktycznych do realizacji projektu zgodnie z jego założeniami. Efektem będzie poszerzenie oferty zajęć dodatkowych, w tym indywidualizujących proces kształcenia i stworzenie optymalnych warunków nauki i rozwoju dla wszystkich uczniów.

Wartość projektu:
Wartość projektu: 780 575.47 zł